Mikor jöhet jól egy balesetbiztosítás?

balesetbiztosítás

Egy pillanat alatt megtörténhet a baj: egy rossz mozdulat sportolás közben, egy csúszós lépcső, egy olajfolt a bicikli kereke alatt – hogy csak néhányat említsünk a lehetséges veszélyforrások közül. Baleset bárkivel, bármikor történhet, ezért érdemes elgondolkodni azon, hogy mivel járna egy átmeneti vagy tartós kiesés a munkából. Egy balesetbiztosítás a komoly sérülések mellett kisebb balesetek esetén is segítséget nyújthat.

A balesetbiztosítás akkor lehet hasznos, ha a biztosított balesetet szenved, amelynek következtében megsérül, munkaképtelenné válik, maradandó egészségkárosodást szenved vagy meghal. A baleset következményeitől, valamint súlyosságától függően a biztosító napi térítést vagy egyszeri összeget fizet a biztosított vagy a biztosított hozzátartozói részére. A fokozott baleseti kockázatnak kitett személyek, valamint az aktív életet élők pénzügyi biztonságát segítheti ez a biztosítástípus, amelynek a díja jellemzően alacsony.

Kinek jöhet jól egy balesetbiztosítás?

A rendszeresen sportoló, illetve aktív életmódot élők nagyobb baleseti kockázatnak vannak kitéve, akárcsak a gyermekek, és az idősek esetében is nagyobb például az elesések, csonttörések kockázata. Rajtuk kívül a családos szülőknek is érdemes balesetbiztosítást kötniük, hogy egy váratlan baleset esetén is fenntartható legyen a család addig megszokott életszínvonala. Az egyéni vállalkozóknak szintén érdemes elgondolkodniuk egy balesetbiztosítás megkötésén, mivel számukra táppénz nem jár, így egy balesetből fakadó esetleges munkakiesés során a biztosítási összeg pótolhatja a kiesett jövedelmet.

Mi várható a balesetbiztosítástól?

Számos balesetbiztosítás térít egyösszegben vagy napidíjat csonttörés, kórházi ápolás, illetve baleset következtében szükséges műtét esetén, egyes biztosítások pedig a rehabilitációs és gyógyászati költségeket is fedezik. Némely termék napi térítést nyújt akkor, ha baleset következményeként munkaképtelenség áll fenn. Baleset miatt bekövetkező maradandó egészségkárosodás esetében a sérülés mértékéhez mérten, százalékos arányban kap kártérítést a biztosított. Baleseti halál esetén pedig a biztosítási szerződésben megjelölt kedvezményezett részére a szerződésben rögzített összeg kerül kifizetésre.

A balesetbiztosítások típusai

Létezik egyéni, családi, illetve csoportos balesetbiztosítás. Az egyéni balesetbiztosítás egy személyre szóló, általában éves díjas konstrukció. A családi balesetbiztosítás keretén belül egyszerre több családtagra is kiterjed a biztosítási védelem. A csoportos balesetbiztosítást iskolák, sportegyesületek és munkáltatók veszik igénybe.

Néhány dolog, amire nem árt odafigyelni a balesetbiztostás megkötésekor

Van pár dolog, amit szem előtt kell tartani e biztosítási termékkel kapcsolatban. Fontos például az adott biztosítás maximálisan fizethető kártérítési összegeinek mértéke, ugyanis ezek biztosítónként nagyban eltérhetnek. Lényeges továbbá megvizsgálni, hogy a választott biztosítás milyen esetekben nyújt fedezetet, ugyanis nem minden balesetbiztosításban szerepel az összes balesettípus. Annak is érdemes utánajárni, hogy milyen esetekben nem térít a biztosító. Ezen kívül azzal is fontos tisztában lenni, hogy adott biztosítás esetén mennyi a várakozási idő, illetve, hogy a díjfizetés havonta vagy évente történik-e, és hogy van-e lehetőség a biztosítási összegek évenkénti felülvizsgálatára.

A baleset nem válogat

Balesetbiztosítást nemcsak az aktív életet élőknek, rendszeresen sportolóknak vagy gyakran utazóknak érdemes kötni, hiszen bárkivel, bármikor előfordulhat egy kisebb vagy nagyobb baleset. Az ezzel járó váratlan kiadások fedezésében, és egy esetleges munkából való kiesés esetén hasznos segítség lehet egy jól megválasztott balesetbiztosítás.